Hlavni obrazek stranky

Historie

Projekt Nightwish revival vznikl na podzim roku 2004, ale kompletní sestava byla vytvořena začátkem roku 2005. Tímto vznikl první oficiální revival NIGHTWISH v České Republice! Otcem myšlenky byl LUBOMÍR STRAKOŠ, který je na hudebním poli frýdecko-místeckého regionu znám jako pořadatel festivalů a klubových akcí v regionu.

Kapela prošla mnoha změnami v sestavě, v říjnu 2006 ale kapelu zasáhla nepředpokládaná změna hned na třech postech najednou. Tato situace "vyřadila " kapelu do nutnosti dočasného přerušení činnosti a odřeknutí zbývajících dojednaných koncertů. Rozloučili jsme se s basákem Milanem, bubeníkem Tomášem a zpěvačkou Cat. Zpěvačka Cat si sebou vzala i svůj název Everdream, tudíž jsme název kapely vrátili zpět na původní " Nightwish revival". Ještě v tomto měsíci se ale podařilo kapelu obnovit do aktuální sestavy.

Začátkem roku 2011 kapelu opouští bubeník Patrik Sas,který odjíždí na zahraniční studium do USA. Začátkem roku 2012 se ale vraci zpět do ČR, aby zakotvil v české kapele ČECHOMOR, a následně pak v kapele KAMILA STŘIHAVKY. Tímto se z Ostravy přesunul do Prahy. Nástupcem za Patrika se stal Robert Jarský, který působil v kapelách Accept revival Zlín a Vindex. Koncem roku 2012 ohlásila ukončení činnosti zpěvačka Jana Kopidolová, a tak nam nezbývalo nic jiného , než vyhlásit konkurz na novou zpěvačku. Od 1.1. 2013 je novou zpěvačkou studentka akademie múzických umění v Praze Eva Kývalová.

V září 2013 oznamuje Robert Jarský ukončení spolupráce. Po necelých 3 letech hraní v kapele se rozhodl ukončit své působení kvůli svému pracovnímu vytížení v zaměstnání. Na jeho místo nastoupil teprve 19 letý bubeník Jakub Kočí, který zvládl repertoár naučit se velmi rychle a zapojil se tak do rychlého běhu kapely, aniž bychom narušili nějak koncertní činnost. V září 2014 ukončuje činnost klávesák Lukáš Poledna a na jeho místo přichází další mladík , velice šikovný hráč Šimon Greško. Takže jsme kapelu trochu omladili :) a pokračujeme dále :)

Obrázek z historie NightWishRevival Obrázek z historie NightWishRevival

V prosinci 2015 kapelu opouští zpěvačka Eva, která nastupuje v Novém roce 2016 na studijní pobyt ve Velké Británii, basák Franta ukončil činnost v kapele taky ze své vůle.

Píše se opět nová kapitola, od ledna 2016 na post zpěvačky nastoupila mladá talentovaná Kamila Orságová a na basu Jakub Malucha.

Koncem roku 2016 se rozhodl ukončit činnost i bubeník Jakub Kočí, který se odstěhoval ze studijních důvodů do Prahy, a tak nám nezbývalo, než znovu hledat. V únoru 2017 se stává členem bubeník Kryštof Horáček. Doplnil tak jako poslední sestavu z kapely MY PROJECT. V březnu 2022 Kryštof Horáček oznamuje náhlé ukončení činnosti. Nastal tak dlouhý čas hledání nového nástupce, jelikož nahradit muzikanta potřebných kvalit se stal pro nás tvrdým oříškem. V říjnu 2022 obsadil post bicích Pavel Jureček, kterého můžete znát z kapely SCARS OF THE INSANE.